Cast, Oyuncu Ajansı

Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu Türk televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden olmayı başaran, kaliteli yapımlar arasında yer alır. Aşk-ı Memnu oyunculuk kalitesi açısından herkesin beğenisi toplayan, sahip olduğu modernleştirilmiş senaryosu ile insanların dikkatini çeken bir yapım almıştır. Eşini kaybettikten sonra uzun yıllar boyunca sadece iki çocuğu ile ilgilenen Adnan Bey bir gün cemiyet hayatının ünlü simalarından Bihter ile karşılaşır. Bihter, Firdevs Yöreoğlu’nun güzelliği ile dikkat çeken küçük kızıdır. Bihter, ablası Peyker ve annesi Firdevs Hanım ile birlikte yeni kaybettiği babasından kalan yalıda oturmaktadır. Aile maddi zorluklarla mücadele ederken lüksten ve şatafattan vazgeçmeyen Firdevs Hanım gözünü Adnan Bey’e diker. Ancak Adnan Bey güzeller güzeli Bihter’e evlenme teklif ederek herkesi büyük bir şok sürükler. Babasının ölümünden annesini sorumlu tutan ve Adnan Bey’in tavırlarından etkilenen Bihter bu teklifi düşünmeden kabul eder. Herkesi şoka sürükleyen evlilik haberi, sonrasında Bihter’in Adnan Bey’in yeğeni Behlül ile yakınlaşması ve iki ailenin felakete nasıl sürüklendiğini anlatan; Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eserinden uyarlanan dizi başarılı yapımlar arasında yer almaktadır. Aşk-ı Memnu oyunculuk başvurusu süreçleri oldukça yoğun ve seçici geçen dizilerden birisidir.

Aşk-ı Memnu Oyuncu Kadrosu

Aşk-ı Memnu oyunculuk başvurusu açısından oldukça talep gören yapımlardan birisidir. Başarılı dizinin kadrosu ise oldukça dikkat çekiciydi. Adnan rolüne hayat veren Selçuk Yöntem, Firdevs Hanım rolünde ise Nebahat Çehre tecrübeli ve başarılı oyunculukları ile her zaman olduğu gibi takdir toplamayı başardı. Bihter rolünde izlediğimiz Beren Saat ve Behlül rolü ile beğeni toplayan Kıvanç Tatlıtuğ dizinin başrol oyuncuları arasında yer aldı. Pek çok tecrübeli oyuncunun yanı sıra başarılı yeni oyuncuları da kadrosunda bulunduran Aşk-ı Memnu oyunculuk başvurusu yapan yeni oyuncuları değerlendirmeye alarak sinema ve dizi oyunculuğuna katkı sağlayacak yeni yeteneklerin keşfedilmesinde etkili oldu.

Çekimlerin Yapıldığı Yerler

Başarılı dizinin çekimleri İstanbul’da yapıldı. Dış çekimleri İstanbul’un çeşitli semtlerinde yapılan dizinin iç mekan çekimleri büyük bir kısmı Sarıyer’de bulunan bir yalıda yapılmıştır. Rahmi Koç’a ait olan 3 katlı, 10 odalı yalı dizi çekimleri için 6000 dolara kiralanmıştır. Yalının tam konumu ise Sarıyer’de bulunan Piyasa caddesi olarak bilinmektedir.