Cast, Oyuncu Ajansı

Mehmetçik Kut’ül Amare Oyunculuk Başvurusu

Mehmetçik Kut'ül Amare Oyunculuk Başvurusu

Son dönemlerde tarihimizi yansıtan dizilere önem veriliyor. İyi oyunculuklar ve güzel kurgularla bezenen bu diziler izleyicileri ekrana kilitlerken tarihin bilinmeyenlerini de gözler önüne seriyor. TRT’de yayınlanacak Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi de yakın bir zamanda ekrana gelecek. castbasvuru.familyajans.com adresinden Mehmetçik Kut’ül Amare oyunculuk başvurusu gerçekleştirebilirsiniz

Osmanlı İmparatorluğu’nun 1916 yılında yılında İngilizleri büyük bir zaferle bozguna uğrattığı Kut’ül Amare Kuşatması’nı konu alan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi TRT 1 ekranlarından seyirciyle buluşacak. Diriliş Ertuğrul dizisininde yapımcılığını üstlenen Tekden Film tarafından hazırlanan dizi çekimlerini Konya kurulan dev platoda gerçekleştiriyor. Mehmet Şevki Doğan’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu dizinin başrollerinde ise Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, İsmail Hakkı Ürün, Serdar Gökhan ve Cavit Çetin Güner gibi isimler yer alıyor. Mehmetçik Kut’ül Amare oyunculuk başvurusu yapmak isteyen kişiler castbasvuru.familyajans.com adresinden müracatta bulunabilir.

Yaralı Olmasına Rağmen Savaşa

Dizinin senaryosuna gelecek olursak, yapımcısının ifadeleriyle dizi 1914 yılında başlayıp 1916 sonuna kadar 1. Dünya Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na uzanan süreci izleyicilerine anlatacak. Dizi gönüllülerden oluşan 700 kişilik Osmanlı Taburu’nun seçmeleriyle başlayacak. Osmanlı Taburu’na girmeye hevesli üniversite öğrencisi Mehmet (İsmail Ege Şaşmaz), elemeleri geçer. Mehmet bu esnada Osmanlı Taburu’nu savaşa hazırlayan komutan Süleyman Askeri (Kaan Taşaner) ile İngiliz casus P. Cux (İlker Aksum) arasında çarşıda çıkan çatışmada talihsiz bir şekilde yaralanarak kırılan ve kangren olan bacağına rağmen gizlice savaşa gitmek için Bağdat trenine biner. Bu trende bir sürpriz bekler Mehmet’i ve rüyasında gördüğü arap aşiretinden Zeynep’le karşılaşır. Bu hikayeyle başlayan dizi Mehmet üzerinden Osmanlı’nın büyük zaferini işler. Mehmetçik Kut’ül Amare oyunculuk başvurusu yapmak isteyenler için hala süre bulunmaktadır.

Dolu Dolu Kadro – Mehmetçik Kut’ül Amare Oyunculuk Başvurusu

Dizinin oyuncularına yeniden dönecek olursak, başrol oyuncularından İsmail Ege Şaşmaz oyunculuk sahnesine ilk olarak Serçe Sarayı dizisinde başladı ve daha sonra Güne Bakan ve Aşk Yalanı Sever dizilerinde de rol aldı. Son olarakta Aşk Laftan Anlamaz dizisinde yer aldı. Emre Başer ise Vatanım Sensin ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde karşımıza çıkmıştı. Ünlü oyuncu Serdar Gökhan son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde  Süleyman Şah karakterine hayat vermişti. castbasvuru.familyajans.com adresinden Mehmetçik Kut’ül Amare oyunculuk ajansı üzerinden yapacağınız başvuruyla bu değerli oyuncularla aynı dizide rol alabilirsiniz.