Cast, Oyuncu Ajansı

Son Destan

Son Destan

TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşan 5 bölümlük mini dizi Son Destan yakaladığı başarı ile herkesin dikkatini çekti. İyi bir oyuncu ekibiyle hazırlanan ve 2. Dünya savaşı sonrasında yıkılan hayatlara vurgu yapan dizi geçtiğimiz günlerde final yaparak izleyicisine veda etti. castbasvuru.familyajans.com adresinden bu tarz dizilere oyunculuk başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapımcılığını BKM ve Tomris Giritlioğlu’nun, üstlendiği Son Destan dizisinin yönetmenlik koltuğunda ise Şenol Sönmez oturdu. Dizinin senaristliğini Ali Ulvi Hünkar yaparken başrollerini ise Bülent İnal, Sedef Avcı, Selçuk Yöntem, Fatih Artman, Ekin Türkmen, Ecem Çalık ve Hira Mert Yücel gibi sektörde adında sıkça bahsettiren isimlerin paylaştı. 5 bölümlük yapıma, son olarak  ‘Racon: Ailem İçin’de izlediğimiz Ecem Çalık dahil oldu.

Son Destan dizisinin konusu

Son Destan 2. Dünya Savaşı sonrasında bir göç hikayesini ele alır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Yugoslavya’nın yıkılması ile ülkemize sığınan Muhacirlerin yaşamını ele alındığı dizide Destan adlı karakter kız kardeşini rehin olarak sözlüsüne bırakıp anne baba ve kardeşleri ile Bolu’nun Mudurnu İlçesi’ne sığınmıştır. Türkiye’nin savaş nedeniyle yoksul bir döneminde gelen aile toprak ağası sisteminin ortasında bulur kendilerini. Destan ise bu sömürücülüğe karşı dururken Yavuz ağanın kızı olan Nergis’e aşık olur. Bu dizide Destan’ın kalbi ile vicdanı arasında savaşımını ve sistemin zalimliği gözler önüne seriliyor.

Dizinin oyuncu kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosu da zenginliğiyle göze çarpıyor. Dizinin başrol oyuncularından Bülent İnal(Destan) sayısız dizi ve filmde rol alırken yıldızı Azad dizisiyle parlamıştır. Son olarak ise ünlü oyuncu Urfalıyam Ezelden dizisinde rol almıştır. Dizide Nergis rolünü üstlenen Sedef Avcı’yı ise izleyiciler İlk olarak Yaprak Dökümü dizisinde tanıdılar. Selçuk Yöntem (Yavuz) Aşkı Memnu dizisindeki rolü ile izleyicilerin kalbinde taht kurmuştur. Oyuncu şu anda Milyoner yarışmasını sunmaktadır. 1974 yılında Nevşehir doğumlu olan dizinin oyuncularından Ekin Türkmen ise Adanalı dizisinde canlandırdığı Pamuk karakteri ile tanınmaya başlamış ve 2014 yapımı Hatasız Kul Olmaz dizisinde başrol oynayarak izleyicilerden tam not almıştır. castbasvuru.familyajans.com adresinden ise diziler için oyunculuk başvurusunda bulunabilirsiniz.