Cast, Oyuncu Ajansı

Kuzey Güney

Yolları, hedefleri ve karakterleri farklı iki kardeşin hikayesini anlatan Kuzey Güney büyük ilgi gören bir yapım olmuştur. Birbirinden siyah ve beyaz kadar farklı olan iki kardeşin heyecan dolu hikayesini anlatan yapım başarılı kadrosuyla da beğeni toplamıştı. Kuzey öfke kontrol problemleri olan, gözü pek, cesur ve sabırsız bir delikanlıdır. Kuzey’in abisi Güney ise sakin, sabırlı, mantığı ile hareket eden sorumluluk sahibi bir gençtir. Birbirlerinden çok farklı olsalar da iyi anlaşan iki kardeş hayalleri için çalışmaktadır. Güney iyi bir eğitim almak ve refah içerisinde yaşamak için uğraşırken, Kuzey askeri akademiye gitmek için çalışmaktadır. Cemre annesi ile mahalleye taşınır ve iki kardeşin hayatı alt üst olur. Güney’in üniversite sınavından önceki gece Kuzey, Cemre’ye olan ilgisini söylemek için genç kızın karşısına çıkar. Cemre seçimini yaptıktan sonra iki kardeşin yolları ayrılır. Güney istediği üniversiteyi kazanıp yeni bir hayata başlarken, Kuzey hapishaneye düşer ve dört yıl sonra çıkar.

Kuzey Güney Oyuncu Kadrosu

Kuzey Güney oyunculuk kalitesi oldukça yüksek yapımlar arasında yer almaktadır. Dizinin yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin oturmaktadır. Senaristliğini Kerem Çatay’ın yaptığı dizinin yazar kadrosunda Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu yer almaktadır. Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel’in yer aldığı dizide bu başarılı üçlüye Bade İşçil, Mustafa Avkıran, Ünal Gümüş, Semra Dinçer ve Zerrin Tekindor eşlik etti. Başarılı ve geniş kadrosu ile yeni oyuncular için büyük fırsatlar sunan Kuzey Güney oyunculuk başvurusu oyuncu adayları için hem kendini ispatlama hem de tecrübe kazanma fırsatı sunmuştur.

Çekildiği Yerler

Kuzey Güney oyunculuk başvurusu açısından oldukça popüler olan dizinin yapım şirketinin açtığı seçmeler büyük ilgi gördü. Genç oyuncular için büyük fırsatlar sunan dizinin çekimlerinin İstanbul’da olması da başvuruların artmasına neden olmuştur. Kuzey Güney oyunculuk başvurusu yoğun ilgi görürken yeni oyuncular için de büyük fırsatlar sunmuştur. Dizinin çekimlerinin büyük bir çoğunluğu İstanbul’un güzel ve popüler semtlerinden birisi olan Üsküdar’da gerçekleşmiştir.