Cast, Oyuncu Ajansı

Ezel

Ezel oyunculuk kalitesi, senaryosu ve başarılı çekimleri ile Türk dizi tarihine damga vuran yapımlar arasında yer alıyor. Ezel oyunculuk başvurusu için gelen yoğun başvurular yapım ekibinin seçim yapmakta zorlanmasına neden olmanın yanı sıra pek çok insanın yeni bir kariyer elde etmesini de sağlamıştır. Bitmek bilmeyen ve her adımında yepyeni olaylara neden olan bir intikam hikayesi Ezel. Ömer, Eyşan, Cengiz ve Ali 4 arkadaşken Ömer askere gider. Eyşan ve Ömer’in arkadaşlıkları uzun zaman önce tutkulu bir aşka dönüştüğü için ikili evlenme planları yapmaktadır. Ömer askerdeyken Eyşan’ın kız kardeşi Bahar hastalanır. Eyşan Bahar’ı kurtarmak için bir soygun düzenler ve soygunda bir kişi öldürürler. Tüm suçu Ömer’in üzerine attıktan sonra ise olaylar başlar. Hapishanede 8 yıl kalan ve intikam yemini eden Ömer, Ramiz ile tanışır. Ömer Ramiz’i ustası, sırdaşı ve yoldaşı olarak bildi. Fırsatını bulup hapisten kaçan Ömer estetik ameliyatlar geçirip yeni bir kimliğe sahip oldu. Ezel adını alan Ömer intikam planlarını yaparken ihanete uğrasa da sevdiği arkadaşlarının canını yaktı. Bu süreçte hikayeye dahil olan farklı intikam senaryoları ile aksiyonu artan dizide Ezel ve Eyşan’ın hiç bitmeyen tutkulu aşkı ve ayrılıkları da izleyicinin heyecanla izlediği bölümlerin ortaya çıkmasında etkili oldu.

Ezel Oyuncuları

Başrollerinde Tuncel Kurtiz, Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin yer aldığı Ezel’in oldukça güçlü bir oyuncu kadrosu vardı. Diziye sonradan katılan Haluk Bilginer’in yanı sıra Salih Kalyon, Barış Falay, Yiğit Özşener, Sarp Akkaya, Burçin Terzioğlu gibi başarılı isimler de dizinin başarılı kadrosunda yer aldı. Oyunculuk başvurusu dizinin yapım şirketi tarafından açılan seçmelere özellikle dizi yayınlandıktan sonra yoğun ilgi oldu.

Çekildiği Yerler

Ezel dizisinin çekimleri çoğunlukla İstanbul’da yapıldı. Oyunculuk kalitesi ve heyecan dozu ile beğeni toplarken başarılı setleriyle de izleyicilere görsel şölen sunan yapımlar arasında yer aldı. Dizi genellikle İstanbul’da çekilse de 1970’li yıllarda geçen gazino sahneleri Elmadağ’da bulunan Sultana’s isimli Türk gecesi mekanında yapıldı.