Cast, Oyuncu Ajansı

8. Gün Oyunculuk Başvurusu

8. Gün Oyunculuk Başvurusu

8. Gün dizisi bu seneye damgasını vuracak diziler arasında gösteriliyor. Birçok izleyici tarafından merakla beklenen 8. Gün oyunculuk başvurusu hala sürüyor. Büyük bir yapımda yer almak isteyen oyuncu adayları, oyunculuk ajansları üzerinden yaptıkları başvurular ile dizideki yerini garantilemeyi amaçlıyor. Son derece ince elenip sık dokunan 8. Gün oyunculuk başvurusu sürecinde dizinin cast ajansı özellikle oyunculuk ajanslarından başvuru yapmış olan oyuncu adaylarını değerlendiriyor.

8. Gün Konusu

8. Gün oyunculuk başvurusu hala devam ederken dizinin hikayesi de yazılmaya devam ediliyor. Dizinin konusu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, dizinin son derece etkileyici bir baba, kız ilişkisini konu alması bekleniyor. Ay Yapım’ın yapımcılığını yaptığı dizinin Aselsan’da çalışman mühendislerin art arda hayatını kaybetmesi ya da öldürülmesi ve yeni keşifler yaptıkları düşünülen bilim insanlarının esrarengiz bir biçimde aynı uçak kazasında hayatını kaybetmesini konu alıyor. Dizide hayatını kaybeden bir yazılım mühendisinin aldığı tehditlerin ve ailesinin bu durumla nasıl mücadele etmesinin işleneceği bekleniyor. Çarpıcı bir konuya sahip olan 8. Gün’ün yeni sezonda izleyici karşısına çıkması hedefleniyor.  

8. Gün Oyunculuk Başvurusu ve Kadrosu

Dizinin yapımcısı Çağrı Liva Lostuvalı yapacak. Senaryosunu ise İçerde dizinin senaristleri Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu üstlenecek. Netflix’in Türkiye’de çekeceği ilk diziden ayrılan Burcu Biricik dizide yazılım mühendisi rolünü üstlenecek. Ağırlıklı olarak bir baba kız hikayesi olacak olan dizide Burcu Biricik’in babasını ise Kurtlar Vadisi Pusu’da İskender Büyük rolünü canlandıran, Fatmagül’ün Suçu Ne ve Poyraz Karayel dizisinde de yer almış olan Musa Uzunlar canlandıracak. 8.Gün oyunculuk başvurusu sürecinde kanal ve yapım şirketi daha birçok büyük isimle görüşmelerini sürdürüyor. Dizide yer alacağı kesinleşen iki isim dışında henüz biri yer almıyor ancak dizinin hem oyuncu kadrosu hem de farklı konusu ile bu yılda adından söz ettirmesi bekleniyor.