Cast, Oyuncu Ajansı

Bilmeniz Gerekenler

Oyunculuk hakkında bilmeniz gerekenleri bu sayfamızda bulabilir, oyunculuk başvurunuzu yapmadan önce aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Eğer konu hakkındaki açıklamalar yeterli olmadıysa lütfen [email protected] adresine mail göndererek bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Family Ajans Almanya ve tüm yurt dışı şubemiz

 • Yurdışı şubelerimizden kayıt yapan üyelerimizin resimleri ve bilgileri aynı gün merkez şubemize (Türkiye’ye) iletilir ve detaylı olarak Türkiye dış ilişkiler menajerimize sunum yapılır. Yurtdışından kayıtlı olan üyelerimiz Türkiye’deki ve Avrupa’daki tüm projelerimizde, profillerine en uygun roller için sunulurlar ve alacakları olası roller için çalışmalar yapılır. Family Ajans ailesi köklü ulusal bir oyunculuk ajansıdır. Ayrıca manken, model ve fuar organizasyonlarında da zirvede yer almaktadır.

Family Ajans Türkiye

 • Türkiye’de alanında 1 numara olan Family Ajans’ın İstanbul-Mecidiyeköy’de merkez binası bulunmaktadır. İstanbul; Bakırköy ve Kadıköy’de de şubesi bulunan Family Ajans, İstanbul’daki tüm projelere hakim olarak sektöründe zirvede olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
 • Family Ajans, en fazla yeni yüzlere şans veren, en fazla oyuncu, yardımcı oyuncu gönderen tek ajanstır. Almış olduğu 14 başarı ödülüyle bu alanda da zirvede yerini korumaktadır.
 • Dünyanın en büyük ağına sahip olan Family Ajans Türkiye’de; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, İzmit şubeleriyle hizmet vermektedir. Şubelerimize kayıt olan tüm üyelerimizin resim ve bilgileri aynı gün merkez şubemize ulaştırılarak, merkez şubemizdeki yetkili menajerlere anında sunum yapılır. Diğer şehirlerimizde de yetkili menajerlerimiz hazır bulunmaktadır. Üyelerimiz profillerine en uygun roller için sunulurlar ve alacakları olası roller için çalışmalar yapılır
 • Türkiye’de Family Ajans ailesine katılan oyuncu, yardımcı oyuncu, yeni yüzler, manken ve modellerimizin fotoğraf ve bilgileri, yurt dışı şubelerimiz aracılığıyla yurt dışındaki dizi sinema, reklam, klip, defile ve katalog organizasyonlarına sunum yapılır.

Tecrübeli Profesyonel Oyuncu

 • Family Ajans, Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Müjdat Gezen Sanat Merkezi oyunculuk mezunları, Turvak oyunculuk mezunları, Plato Film Okulu oyunculuk mezunları, Ayla Algan oyunculuk mezunları ve Konservatuvar mezunları ile profesyonel tiyatrocular ve alaydan yetişme profesyonel oyuncuları ile TV dizisi reklam ve sinema filmlerine sadece ana cast oyuncu ve bölüm oyunculuğu hizmetleri verilmektedir.

Fuar Hostes Model

 • Almanya Berlin ve Frankfurt, İzmir, Bursa, Ankara, Antalya, İzmit, İstanbul Tüyap, CNR Expo ve Lütfi Kırdar’da gerçekleştirilen fuarlara model, hostes hizmeti verilmektedir.

İnternetten Yollanan Resimler Hakkında

 • Resim, vesikalık veya boy resmi olabilir; yalnız uzaktan çekilmemiş olmasına, gözlük veya şapka gibi aksesuarların olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca resim internette kullanılan .jpg veya .png uzantılı ve en fazla 2 MB boyutlarında olmalıdır.

Yeni Yüzler

 • Sektörümüzde en fazla ihtiyaç olan yeni yüzlere ve kendine güvenen kişilere ihtiyacımız gün geçtikçe artmaktadır. Çocuğundan yaşlısına, öğrenci, emekli, ev hanımı, mesleğinin zirvesinde veya çalışmayan herkese şans verdiğimiz bir platformda, güven içerisinde, profesyonel çalışma ilkemizle, tüm kayıtlı üyelerimizin hayallerini gerçekleştirmek görevimizdir.

Online Başvuru

 • Son halinizi gösteren herhangi bir fotoğrafınızla birlikte Online Başvuru bölümüne girerek formu doldurup bize yollayınız. Başvurular profesyonel menajerlerimiz tarafından değerlendirilecektir.

Kadromuza Kabul Edilenler, Yardımcı Oyuncular

 • Kadromuza kabul edilenler önceden kendilerine haber verilerek dizilerimize, sinema, reklam, klip vb… çekimlerimize katılmak için ajansımıza davet edilir ve profesyonel stüdyomuzda fotoğraf (katalog)çekimleri yapılır. Bu çekimler sonrasında resimli castlarınız profosyonel müşterilerimize ‘Film yapım şirketleri, Reklam Ajansları, Yönetmenler, Tekstil firmaları, Fuar organizatörleri vb. iletilir ve uygun görülen cast çalışmalarında sizinle irtibata geçilir.

İnternetten Online Kayıt Yaptıran Üyelerimiz

 • Başvurunuzu yolladıktan sonra ajansımız tarafından alınan kaydınız profesyonel menajerlerimiz tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sonrasında menajer asistanları sizinle irtibata geçecektir. İlgili cast sorumlularımız ve cast direktörlerimiz sizi uygun olan projelere yönlendirirler tecrübesiz üyelerimizi tecrübe kazandıracak projelere yönlendirerek bu sayede hem ajansınızın yaptığı işleri profesyonel set ortamında görme ve o setin bir parçası olarak rol alma imkanı bulursunuz. Set ortamında gözlemlediğimiz ve tecrübe kazanıp kendini o yönde geliştiren üyelerimiz diyaloglu roller alma ve oyuncu kadromuza ilerleme imkanı bulurlar.

Family Ajans Bildiri Tablosu

 • Ajansımıza kayıt yaptıran üyelerimiz Family Ajans profesyonel menajer onayından geçtikten sonra tarafınıza ajansa kabul olduğunuzu belirten onay mesajı gelecektir. Sonrasında menajer asistanları tarafından aranıp randevu vereceklerdir. (Lütfen verdiğiniz randevu gün ve saatine mutlaka uyunuz.) Menajer randevu zamanı sizinle kayıt işlemleriniz mülakat ve detaylı bilgilendirme için randevu saatinde hazır bulunacaktır.
 • Dizi, Reklam, Sinema, Klip, Katalog, Mankenlik, Fotomodellik çekimlerimize katılan oyuncu yardımcı oyuncu yeni yüzler ve manken modeller profesyonel süpervizörlerimizin talimatlarıyla hareket etmelidir. Böylece daha profesyonel bir çalışma gerçekleşecektir.
 • Ajansımızın prensipleri dışında hareket eden arkadaşlarımızın ajansla olan ilişkisi kesilecektir.
 • Ajansımızın ödemeleri sete katıldığınız günü takiben maksimum 2 ay içerisinde banka iban numaranıza SSK yapılmış kişinin isim soy ismine açılmış hesaba yatırılmaktadır.
 • Oyuncularımızın alacağı ücretler proje bazlı belirlenmektedir..
 • Yardımcı oyuncu (figürasyon) olarak gidilen çekimlerde asgari ücretin bir günlük karşılığı hesabınıza yatırılır.
 • Dizi, Reklam, Sinema, Klip, Fuar çalışmalarımızda SSK uygulanmaktadır.
 • Family Ajans ailesi olarak çalışan üyelerimizin Sosyal Güvenlik Hakkını korumak ve daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktayız.
 • Ajansımız SGK, İş Güvenligi ve Sağlığı yapılmayan hiçbir projeye katılmamaktadır.
 • Ajansımıza kayıt işlemi için asistanlarımız tarafından randevu verilip randevu gününüzde gelirken bir (1) adet vesikalık resim ve kimlik fotokopisi getirmeniz gerekmektedir.
 • Dizi, Reklam, Sinema, Klip, Fuar onay görüşmelerinde herhangi bir ücret verilmemektedir.